Młodzieżowy Ośrodek Adaptacji Społecznej
ul. 4-go Marca 36
75-708 Koszalin
Email: moas@moas.koszalin.pl

Tel. 94 348 60 70 (Centrala)
Tel. 94 342 52 18 (Sekretariat)
Tel./fax 94 342 40 94


Archiwum wiadomości i wydarzeń 2010 roku


Ogólnopolski Konkurs Germanistyczny SEZAM - 20.12.2010 r.
W dniu 20.12.2010r. uczniowie klas gimnazjalnych (I-III) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Germanistycznym "Sezam", organizowanym przez Szkolną Akademię Wiedzy w Warszawie. Do konkursu, który odbył się w szkole, zgłosiło się 10 uczniów, którzy chcieli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę zdobytą na lekcjach języka niemieckiego. Była to dobra okazja do urozmaicenia programu zajęć lekcyjnych i motywacji uczniów do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem różnych sprawności językowych. Wyniki poznamy w lutym 2011r., a za naszych uczniów trzymamy kciuki. Koordynatorem konkursu jest Daniel Irzyk - nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole.
Galeria
Opracowanie - Daniel Irzyk, foto - Daniel Irzyk , opublikował 23.12.2010 r. - S.K.
Konkurs kolęd i pastorałek - 19.12.2010 r.
W ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia w klubie zorganizowano II KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, do którego zgłosiło się 14 wychowanków. Poważny problem z wyłonieniem laureatów miała komisja konkursowa albowiem wychowankowie zaprezentowali wyrównany poziom. Przyznano zatem dwa trzecie miejsca wyróżniając nagrodami aż czterech wychowanków. Po raz kolejny chłopców do śpiewania przygotował pan Marek Redlich, który także zorganizował ten konkurs przy pomocy pani Elżbiety Cicheckiej.
Galeria
Opracowanie - DOM, foto - Archiwum własne, opublikował 21.01.2011 r. - S.K.*
Projekt edukacyjny Eine Weihnachtskarte - 17.12.2010 r.
W okresie od 29.11 do 16.12. 2010r. uczniowie klasy I gimnazjum, pod kierunkiem wychowawcy klasy Daniela Irzyka wykonali projekt edukacyjny pt. "Eine Weihnachtskarte". Głównym celem projektu, który został zaprezentowany w szkole, w formie gazetki okolicznościowej (sala numer 6) było wykonanie kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku niemiecki oraz poznanie tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech.
Galeria
Opracowanie - Daniel Irzyk, foto - Daniel Irzyk , opublikował 23.12.2010 r. - S.K.
Wizyta pani Dyrektor Moniki Lewoc - 17.12.2010 r.
W piątek 17 grudnia z wizytą w naszym ośrodku była pani sędzia Monika Lewoc z-ca dyrektora Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości wraz z kierownikiem Okręgowego Zespołu Nadzoru Pedagogicznego w Poznaniu panem Przemysławem Frąckowiakiem. Pani dyrektor uczestniczyła w podsumowaniu roku kursów zawodowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Następnie przyglądała się konkursowi "Kosiarze umysłu" organizowanego przez nauczycieli szkół naszego zakładu oraz dokonała lustracji poszczególnych działów ośrodka tzn. szkoły, warsztatów szkolnych oraz internatu. Później odwiedziła Hostel prowadzony przez MOAS Koszalin a finansowany z funduszy europejskich.
Galeria
Opracowanie - S.K., foto - S.K. , opublikował 21.12.2010 r. - S.K.*
Wyjazd na narty na górę Wieżycę - 14.12.2010 r.
14 grudnia 2010 roku odbył się wyjazd na górę Wieżycę, gdzie wychowankowie naszego ośrodka mogli w nagrodę zgłębiać tajniki jazdy na nartach pod kierunkiem kierownika internatu pana Andrzeja Łepeckiego. W wyjeździe uczestniczyło 9 wychowanków, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w pracy na Warsztatach Szkolnych. Organizatorem i kierownikiem wycieczki był z-ca kierownika Warsztatów Szkolnych pan Krzysztof Kotowicz. Zmagania i przygodę na nartach można obejrzeć na załączonej obok galerii.
Galeria
Opracowanie - S.K., foto - Krzysztof Kotowicz , opublikował 21.12.2010 r. - S.K.*
Mecz Kadra-Wychowankowie w halowej piłce nożnej - 10.12.2010 r.
W dniu 10 grudnia 2010 roku w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Koszalinie odbył się mecz Kadra kontra Wychowankowie MOAS w halowej piłce nożnej. Mecz obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji. Do ostatnich minut ważyły się losy meczu, który zakończył się ostatecznie wynikiem 4 - 4.
Galeria
Opracowanie - S.K., foto - Witold Zając , opublikował 20.12.2010 r. - S.K.*
Spotkanie z kolekcjonerem Waldemarem Sołkiem - 07.12.2010 r.
W dniu 7 grudnia 2010 roku odbyło się spotkanie z Waldemarem Sołkiem, kolekcjonerem pamiątek sportowych, który zaprezentował nam część swojej kolekcji. Na spotkaniu zobaczyliśmy koszulki europejskich klubów sportowych a także herby i odznaki klubów piłkarskich polskich i zagranicznych. Pan Waldemar zaprezentował zdjęcia znanych piłkarzy z autografami oraz przekazał garść informacji dotyczących historii Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz rozbudziło pasję kolekcjonerstwa, które może być ciekawym hobby.
Galeria
Opracowanie - DOM, foto - DOM, opublikował 15.12.2010 r. - S.K.
Konkurs wiedzy o PCK i honorowym krwiodawstwie - 06.12.2010 r.
6 grudnia odbył się "Konkurs wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu i honorowym krwiodawstwie", który był poprzedzony zajęciami przeprowadzonymi na przełomie października i listopada. Do rywalizacji zgłosiło się 18 wychowanków, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii PCK, honorowego krwiodawstwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Sześciu wychowanków zostało wyróżnionych dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez koszaliński PCK, reprezentowanym na Konkursie przez Prezesa Bernarda Krupskiego. Konkurs zorganizowały, zajmując się także przygotowaniem wychowanków, Agnieszka Krukowska oraz Agnieszka Wilusz.
Galeria
Opracowanie - DOM, foto - DOM , opublikował 14.12.2010 r. - S.K.
Przedstawienie "Drogi Polaków do wolności" - 16.11.2010 r.
Dnia 16 listopada wychowankowie grupy V wraz z kółkiem teatralnym zaprezentowali, z okazji Święta Niepodległości, niecodzienną lekcję historii - przedstawienie "Drogi Polaków do wolności". Połączenie różnych form: słowa, muzyki i prezentacji multimedialnej uatrakcyjniło przybliżenie treści historycznych. Spektakl został przygotowany pod opieką wychowawców: Mirosława Bado, Elżbiety Cicheckiej oraz Marka Redlicha. Wsparcie informatyczne - Sylwester Kuciak.
Galeria
Opracowanie - Elżbieta Cichecka, foto - Mirosław Bado , opublikował 28.11.2010 r. - S.K.*
Koncert zespołu FULL POWER SPIRIT - 16.11.2010 r.
16 listopada 2010 roku w ramach trasy koncertowej "Znajdź pomysł na siebie" gościli w naszym ośrodku przedstawiciele rapu chrześcijańskiego z Białej Podlaski "FULL POWER SPIRIT". W trakcie koncertu zaprezentowali nam swoje utwory, które usłyszeliśmy dzięki katechecie, ks. Rafałowi Jarosiewiczowi.
Galeria
Opracowanie - DOM, foto - DOM , opublikował 25.11.2010 r. - S.K.
Zwycięstwo naszego wychowanka Mariusza Gabryniaka na Gali Boksu i MMA w Koszalinie - 06.11.2010 r.
W dniu 06.11.2010 na Gali Boksu i MMA w Koszalinie swoją walkę stoczył nasz podopieczny Mariusz Gabryniak. Wychowanek trenera Tomasza Waleńskiego i klubu Victorii Sianów odniósł zwycięstwo na punkty nad reprezentantem klubu z Chojnic. Było to już 8 zwycięstwo Mariusza w oficjalnych pojedynkach. Kariera trenującego dopiero od roku naszego wychowanka stoi przed nim otworem. Trzymamy za niego kciuki i życzymy mu dalszych sukcesów sportowych.
Galeria
Opracowanie - Witold Zając. , foto - archiwum własne , opublikował 12.11.2010 r. - S.K.
Wieczór poezji "Płomień świecy już zgasł..." - 04.11.2010 r.
W dniu 04.11.2010 odbył się wieczorek poetycki "Płomień świecy już zgasł..." przygotowany przez wychowanków naszego ośrodka pod kierunkiem pani Joanny Wojcieszak i pana Witolda Zająca. Przez kilkadziesiąt minut byliśmy uczestnikami nastrojowej podróży przez drogę życia, w której śmiech przeplata się ze łzami, a szczęście z rozpaczą.
pełna informacja
W dniu 04.11.2010 odbył się wieczorek poetycki "Płomień świecy już zgasł..." przygotowany przez wychowanków naszego ośrodka pod kierunkiem pani Joanny Wojcieszak i pana Witolda Zająca. Przez kilkadziesiąt minut byliśmy uczestnikami nastrojowej podróży przez drogę życia, w której śmiech przeplata się ze łzami, a szczęście z rozpaczą. Były to chwile refleksji nad śmiercią i wspomnień o tych, którzy odeszli. W skupieniu słuchaliśmy nostalgicznych wierszy i poruszających piosenek oraz oglądaliśmy prezentacje obrazujące ludzkie dramaty. Szczególnie w pamięci zapadł nam utwór, napisany i zaśpiewany przez naszego wychowanka Marka K. Nie zapomnieliśmy także o tragedii narodowej, która dotknęła w tym roku nasz kraj...

Galeria
Opracowanie - Joanna Wojcieszak. , foto - S.K. , opublikował 08.11.2010 r. - S.K.
Odznaczenia i nagrody dla pedagogów Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej - 22.10.2010 r. (Warszawa)
Na wniosek Ministra Sprawiedliwości, Minister Edukacji Narodowej nadał Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania młodzieży niedostosowanej społecznie między innymi dwojgu naszych pracowników: dyrektorowi szkół MOAS Edmundowi Wiechowskiemu oraz zastępcy kierownika warsztatów szkolnych MOAS Krzysztofowi Kotowiczowi..
pełna informacja
Na wniosek Ministra Sprawiedliwości, Minister Edukacji Narodowej nadał Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania młodzieży niedostosowanej społecznie między innymi dwojgu naszych pracowników: dyrektorowi szkół MOAS Edmundowi Wiechowskiemu oraz zastępcy kierownika warsztatów szkolnych MOAS Krzysztofowi Kotowiczowi.Odznaczenie wręczyła Krystyna Szumilas Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i resocjalizacyjnej, Minister Sprawiedliwości przyznał też nagrody I i II stopnia pracownikom pedagogicznym resortu sprawiedliwości. Nagrody Ministra Sprawiedliwości II stopnia zostały przyznane między innymi: nauczycielowi szkół MOAS Witoldowi Zającowi oraz nauczycielowi zawodu warsztatów szkolnych Stanisławowi Kornackiemu.
Gratulujemy!!!

Galeria
Opracowanie - S.K. , foto - Witold Zając, Krzysztof Kotowicz , opublikował 25.10.2010 r. - S.K.